Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

5 درمان طبیعی برای سلولیت

5 درمان طبیعی برای سلولیت

یکی از شایع ترین مشکلات پوستی سلولیت است که به طور کلی در ران و لگن یافت می شود. بسیاری از زنان حاضرند پول زیادی را بابت سلولیت خرج کنند، اما آیا ارزش دارد؟!!

یکی از شایع ترین مشکلات پوستی است، سلولیت به طور کلی در ران و لگن یافت می شود. بسیاری از زنان حاضرند پول زیادی را بابت سلولیت خرج کنند، اما آیا ارزش دارد؟ با این حال، داروهای زیادی برای سلولیت ها می باشد که شما می توانید در خانه بدون خرج با روشهای طبیعی سلولیت را از بین ببرید اکنون این روشها را باهم میخوانیم:

1. ماساژ منظم

ماساژ پوست به طور مرتب گردش خون را بهبود می بخشد و باعث تحریک جریان لنفاوی  می شود بطوریکه قسمتهای بنفش بتدریج سرخ رنگ می شود . شما می توانید مناطق سلولیت را با روغنهایی مانند بادام، رزماری، آفتابگردان، رازیانه ماساژ دهید. 

با استفاده از یک برس نرم  قبل از حمام کردن  2-3 بار در هفته ماساژ دهید . این ماساژ می تواند گردش خون را افزایش و باعث بهبودی شود.  ماساژدادن سبب باز شدن منافذ پوست می شود .حرکات دایره ای به سمت بالا و ملایم  بهترین نتیجه را میدهد

2. بطور مرتب ورزش کنید

تمرینات فیزیکی جریان خون را بهبود میدهد و می تواند به کاهش سلولیت کمک کند . تمرکز بر روی تمرینات در مناطق سلولیت مثل ران ها، شکم باید مدنظر قرار گیرد . سلولیت زیر منافذ پوست، نیاز به کاهش چربی اضافی در بدن دارد . برای  این کار باید یکی از فعالیتهای دویدن ، شنا ، دوچرخه سواری یا آهسته دویدن را  انتخاب کنید. همچنین نوشیدن آب در فواصل منظم را فراموش نکنید در غیر اینصورت بدن دچار کم آبی می شود.

3.  روغن نارگیل

روغن نارگیل در مناطق سلولیت به طور مداوم باعث بهبود سلولیت می شود . روغن نارگیل ضد التهاب خوبی است که به راحتی از طریق پوست نفوذ کرده و از این رو پوست آن را تغذیه میکند. یکی دیگر از درمان های خانگی استفاده از روغن نارگیل است که شما می توانید چند قطره روغن بمدت چند ساعت روی محل سلولیت قرار دهید .

4. درمان با گیاهان خشک دارویی به اسم جینکو

یک گیاه دارویی است که گردش خون را افزایش میدهد، سوخت و ساز بدن را تنظیم میکند، و چربی را می سوزاند و یک داروی طبیعی برای درمان سلولیت است. استفاده از عصاره خشک گیاه بهترین نتیجه را میدهد.

5. مصرف چربی های سالم

مصرف غذاهایی که غنی از اسیدهای چرب امگا 3 مانند دانه کتان، روغن ماهی و آجیل به جای چربیهای اشباع شده هستند، گردش خون را بهبود میبخشد و در نتیجه  مواد مغذی به بهبود مشکلات سلولیت کمک می کند.

این درست است که شما  به طور کامل نمیتوانید سلولیت را درمان کنید، اما تا حدودی قابل درمان است. دور ماندن از غذاهای چرب و رژیم غذایی یو یو، کنترل وزن خود و انجام ورزش منظم، اجتناب از دست دادن آب بدن و احتباس مایعات آب آشامیدنی در فواصل منظم. تمام این نکات می تواند به شما کمک کند تا با سلولیت مبارزه کنید.

برای شرکت در مسابقه و پاسخ به سوالات وارد سایت شوید اگر عضو نیستید ثبت نام کنید


یادبان، نکوداشت یاد رفتگان

اطلاع رسانی

کافه خوندنی

مقاله بخوانید، جایزه نقدی بگیرید

از اول خرداد 1400

هر هفته 10 جایزه

100 هزار تومانی و 5 جایزه 200 هزار تومانی

هر ماه یک جایزه یک میلیون تومانی

و 2 جایزه 500 هزار تومانی

برای ثبت نام کلیک کنید

اعضا سایت، برای ورود کلیک کنید . . . 

 

اطلاع رسانی

آمار

  • بازدید امروز: 2426
  • بازدید دیروز: 2818
  • بازدید کل: 23274251