Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

آیا قلب شما به درستی کار می‌کند؟ این 5 نشانه را جدی بگیرید!

آیا قلب شما به درستی کار می‌کند؟ این 5 نشانه را جدی بگیرید!

مشکلات قلبی کاملا نهفته و پیچیده هستند؛ اما فارغ از اینکه در چه سنی و در چه موقعی سر برسند، می‌توانند شما را کاملا غافلگیر کنند! پیامد این اتفاق البته خوشایند نیست.

مشکلات قلبی گاها علائمی دارند که در صورت تشخیص پیش از موعد می‌توانند به داد شما برسند. این نشانه‌ها یا علائم، به ویژه در زنان، همیشه از الگوهای شناخته شده پیروی نمی‌کنند. 
 
فارغ از جنسیت فرد، دانستن موارد اضطراری امری واجب است. اینکه فرد همواره مدام گوش به زنگ باشد، از اهمیت فراوانی برخوردار است. در گام اول همیشه باید از فشار خون و سطح کلسترول بدنتان آگاهی داشته باشید. پس از این کار، همیشه باید حواستان به پنج مورد زیر باشد. 
 
1- درد قفسه سینه 

فیلم‌های هالیوودی که در آن فرد پس از دردی مختصر در قفسه سینه نقش بر زمین می‌شود را فراموش کنید. فشار زیاد، یعنی شبیه زمانی که یک فیل پا بر روی قفسه سینه شما می‌گذارد. شاید فکر کنید که یکی از ماهیچه‌های داخلی‌تان گرفته، اما این اتفاق نشان از یک بیماری قلبی عروقی است. بنابراین در صورت مشاهده چنین موردی، فورا مراتب را به پزشک اطلاع دهید. 
 
نیازی نیست که حتما تیر بکشد. حتی همان دردهای خفیف شانه‌ها، بازوها، گردن و فک می‌توانند نشان دهنده مشکلات قلبی باشند. البته دردهایی که هنگام تمرین و استرس به شما وارد می‌شود از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، زیرا ممکن است نشان دهنده وجود مشکل در گردش خون باشند. 
 
2- تنگی نفس 

اگر قبلا می‌توانستید تعدادی زیادی پله را بدون نفس نفس زدن بالا بروید و حالا برای انجام کوچکترین کارها با تنگی نفس مواجه می‌شوید، باید مراقب باشید. بهتر است افرادحالت فعالیت‌های امروزشان را با سال گذشته یا دو سال پیش مقایسه کنند. اگر متوجه تغییر مهمی شدند، باید بدانند که اتفاقاتی در بدنشان رخ داده است.

تنگی نفسی که هنگام دراز کشیدن به سراغ شما می‌آید نیز می‌تواند مشکل ساز باشد. این اتفاق می‌تواند یکی از علائم مشکلات قلبی باشد که باید آن را هم به پزشک معالج اطلاع دهید. 

 
3- علائم شبیه آنفلوانزا 

مدام احساس خستگی، حالت تهوع، سرما به سراغ شما می‌آید و حتی زیاد هم عرق می‌کنید؛ این موارد می‌توانند نشان دهنده گردش خون نامناسب باشد. این علائم می‌تواند برای هر کسی رخ دهد که بهتر است با پزشک در میان گذاشته شود. 
 
یکی دیگر از علائم عدم گوارش مناسب و معده درد است. برخی پژوهش‌ها نشان داده که زن‌ها در روزهای پیش از حمله قلبی، مشکلات گوارشی را تجربه کرده‌اند. اما از آنجایی که آن را چیز مهمی نمی‌دانند، از آن صرفنظر می‌کنند. 
 
4- سرگیجه 

اگر اغلب اوقات سرگیجه دارید، احتمالا وجود مشکلات قلبی را به عنوان عاملی برای سرگیجه در نظر بگیرید. سرگیجه در کنار تپش تند قلب نشانه مناسبی نیست. اگر همیشه پس از بلند شدن، سرگیجه دارید، حتما به پزشک مراجعه کنید. 
 
5- خستگی و بی‌خوابی 

اغلب زنان در هفته منتهی به حمله قلبی به شدت احساس خستگی می‌کنند. در پژوهش انجام شده در دانشگاه آرکانزاس آمده که برخی از زن‌ها «اختلال خواب» را نیز در هفته منتهی به حمله قلبی تجربه می‌کنند. 
 

برای شرکت در مسابقه و پاسخ به سوالات وارد سایت شوید اگر عضو نیستید ثبت نام کنید


یادبان، نکوداشت یاد رفتگان

اطلاع رسانی

کافه خوندنی

مقاله بخوانید، جایزه نقدی بگیرید

از اول خرداد 1400

هر هفته 10 جایزه

100 هزار تومانی و 5 جایزه 200 هزار تومانی

هر ماه یک جایزه یک میلیون تومانی

و 2 جایزه 500 هزار تومانی

برای ثبت نام کلیک کنید

اعضا سایت، برای ورود کلیک کنید . . . 

 

اطلاع رسانی

آمار

  • بازدید امروز: 2900
  • بازدید دیروز: 2554
  • بازدید کل: 23020466