Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

آلودگی های مختلف روی دستگاههای ورزشی

آلودگی های مختلف روی دستگاههای ورزشی

آیا میدانستید اکثر دستگاه ها و وسایل ورزشی آلوده به میکروب ها و ویروس های بیماریزا هستند که می توانند بیماری های مختلف را به افراد ورزشکار انتقال دهند?

پژوهشگران هشدار می‌دهند سالن‌های ورزشی در فصل زمستان می‌توانند یک محیط مناسب برای رشد انواع میکروب‌ها و ابتلای افراد به انواع بیماری‌ها باشند.
 
آنها هشدار می‌دهند مربیان و کادر اجرایی سالن‌های ورزشی علاوه بر ضدعفونی کردن‌ هوای سالن و استفاده از سیستم‌های تهویه هوا، حتماً به صورت دوره‌ای نسبت به ضدعفونی کردن دستگاه‌ها و وسایل ورزشی اقدام کنند.
 
بررسی‌ها نشان می‌دهند، تمرین ورزشی در یک سالن گرم و مرطوب به ویژه اگر سالن ورزشی فاقد بهره‌مندی از نور خورشید و پنجره‌های رو به خورشید باشد، می‌تواند افراد ورزشکار را با خطر حمله انواع میکروب‌ها مواجه کند.
 
براساس تحقیقات، انواع ویروس‌ها به ویژه ویروس‌های آنفلوآنزا می‌توانند تا 48 ساعت بر روی وسایل از جمله تجهیزات ورزشی زنده باقی بمانند و به این ترتیب به راحتی از فردی به فرد دیگر منتقل شود.
 
ویروس‌ها و باکتری‌ها همچنین از طریق تنفس می‌توانند در فضای سالن ورزشی جریان پیدا کنند و باعث ابتلای افراد شوند.
 
پژوهشگران حتی به ورزشکاران و دوستداران ورزشی نیز توصیه می‌کنند توسط دستمال مرطوب ضدباکتری قبل از انجام ورزش وسیله ورزشی تمرینی خود را پاک نمایند.
 
یکی از توصیه‌های خوب در فصل زمستان ورزش در خانه و یا خارج از فضاهای سرپوشیده در کنار رعایت پوشش برای جلوگیری از سرماخوردگی است.
 
نکته مهم عدم دست زدن به دهان و بینی هنگام ورزش با دستگاه‌های بدنسازی است زیرا از این دو طریق میکروب‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها سریعتر به بدن راه می‌یابند.
 
همچنین پس از اتمام تمرین ورزشی شستشوی دست با آب و صابون، استحمام و خشک کردن بدن می‌تواند از میزان آسیب‌پذیری توسط میکروب‌ها بکاهد.
 
استفاده از مسیرهای پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری در هوای باز، ورزش‌های کششی و هوازی می‌توانند به حفظ سلامت بدن کمک کنند.
 
 

برای شرکت در مسابقه و پاسخ به سوالات وارد سایت شوید اگر عضو نیستید ثبت نام کنید


یادبان، نکوداشت یاد رفتگان

اطلاع رسانی

کافه خوندنی

مقاله بخوانید، جایزه نقدی بگیرید

از اول خرداد 1400

هر هفته 10 جایزه

100 هزار تومانی و 5 جایزه 200 هزار تومانی

هر ماه یک جایزه یک میلیون تومانی

و 2 جایزه 500 هزار تومانی

برای ثبت نام کلیک کنید

اعضا سایت، برای ورود کلیک کنید . . . 

 

اطلاع رسانی

آمار

  • بازدید امروز: 2770
  • بازدید دیروز: 2554
  • بازدید کل: 23020336