Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

حواستان را به حنجره خود دهید.

حواستان را به حنجره خود دهید.

حنجره از مهمترین عضوهای بدن است که در نتیجه هرگونه تصادفات و یا حتی با آب و هوای آلوده نیز ممکن است آسیب ببیند.

علائم بیماری های حنجره شامل اختلال در کیفیت صوت و تنگی نفس به صورت اعم است. بیماری های حنجره به دو دسته خوش خیم و بدخیم تقسیم می شود که در فرم خوش خیم آن در صورت استفاده بیش از حد حنجره، بیماری های عفونی ویروسی چون کروپ (خروسک) و بیماری های دیگر پیش می آید.

مهم‌تر از آن سرطان‌های حنجره است که متاسفانه به دلیل مصرف بیش از حد سیگار و مشروبات الکلی رو به افزایش است که در صورت عدم مراجعه زودهنگام، متخصصان ناچار به خارج کردن کل حنجره برای نجات جان بیماران می‌شوند.

دلایل گرفتگی صدا می‌تواند ناشی از تروما، سرطان حنجره و مسائل شغلی باشد، تغییرات هورمونی در دوران تخمک‌گذاری، دوران حاملگی و دوران یائسگی، عامل تغییرات روحی و خلقی در ساعات مختلف روز، استفاده بیش از حد از مواد شوینده شیمیایی به خصوص سفیدکننده‌ها، لوازم آرایشی و استنشاق انواع عطر و اسپری در زنان از دلایل گرفتگی صدا است. استفاده از داروهای محرک نیز تاثیر نامطلوب بر لایه‌های مخاطی محافظتی حنجره می‌گذارد که باعث گرفتگی صدا می‌شود.

گرفتگی صدا در کودکان جز تعداد محدودی که به صورت مادرزادی و ناشی از شلی حنجره است، بیشتر اکتسابی است . گریه یک پدیده طبیعی است و نمی‌تواند ایجاد آسیب در حنجره کند. عواملی مانند جیغ زدن‌های ناگهانی با منشا اختلال خلقی، سرفه‌های شدید ناشی از بیماری های التهابی ریه، حلق و سینوس، وجود عامل آلرژی در محیط زندگی یا آلرژی به مواد غذایی و تقلید از صداهای مختلف نقش مهمی در گرفتگی صدا یا آسیب‌های حنجره می‌شود.

علامت اولیه این عارضه تنگی نفس و گرفتگی صدا است که به درجات مختلف بروز می‌کند و تشخیص به موقع گرفتگی صدا و درمان به هنگام، نقش بسزایی در بهبودی دارد.

برای شرکت در مسابقه و پاسخ به سوالات وارد سایت شوید اگر عضو نیستید ثبت نام کنید


یادبان، نکوداشت یاد رفتگان

اطلاع رسانی

کافه خوندنی

مقاله بخوانید، جایزه نقدی بگیرید

از اول خرداد 1400

هر هفته 10 جایزه

100 هزار تومانی و 5 جایزه 200 هزار تومانی

هر ماه یک جایزه یک میلیون تومانی

و 2 جایزه 500 هزار تومانی

برای ثبت نام کلیک کنید

اعضا سایت، برای ورود کلیک کنید . . . 

 

اطلاع رسانی

آمار

  • بازدید امروز: 2728
  • بازدید دیروز: 2554
  • بازدید کل: 23020294