Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

چهار قدم کاهش وزن (قسمت اول)

چهار قدم کاهش وزن (قسمت اول)

از شنبلیله به مقدار زیاد استفاده کنید، زیرا برای کاهش وزن مفید است و اثر مفید بر روی قند، کربوهیدرات و سوخت و ساز بدن دارد.

تعریف جدید از وزن ایده آل:

مهم ترین اصل برای رسیدن به وزن ایده آل این است که هر فردی بداند نباید خود را از نظر فیزیکی با افراد دیگر مقایسه کند. مخصوصا حالا که همه ی افراد جامعه زیر بار تبلیغات وحشتناک ارائه الگو وزن ایده آل توسط رسانه هایی هستند که هدفی جز فروش و سود بیشتر ندارند.

از نظر فنی تا زمانی که شما 25 درصد بیشتر از وزن نرمال قد خود نباشید، دارای اضافه وزن محسوسی نیستید. اگر شما از این میزان کمتر دارای اضافه وزن هستید و به بیماری خاص دچار نشده اید و احساس سبکی و سلامتی و سرزندگی می کنید؛ پس از نگاه من در وزن ایده آل خود قرار دارید.

هدف آیورودا چیست؟

-سم زدائی منظم: پاکسازی برای از بین بردن مواد سمی بدن و طول عمر بیشتر.

- تغذیه مناسب: هر فردی باید با توجه به وضعیت بدنی و به اصطلاح طبع خود غذا بخورد.

- ورزش و حرکات یوگا: انجام انواع ورزش و یوگا، نقش مهمی در سلامت و تناسب اندام شما دارد.

- رهائی از استرس که شما با انجام تمرینات تنفسی و تکنیک های عمیق ذهنی می توانید روح و روان خود را نیز تغذیه کنید.

- غذا خوردن باید باعث تعادل روح، ذهن و بدن شود.

 

آیورودا به ما می آموزد که هر بدنی دارای گرایش ذاتی است که به آن «دوشا» می گویند و این دوشا سطح انرژی، سبک یادگیری، و سوخت و ساز بدن را تعیین می کند.

سه نوع دوشای اولیه واتا، پیتا و کافا هستند.

این سه دوشا را مشخصاً می توان در نوع غذا خوردن دید ولی به طور کلی اگر مشکل جدی در غذا خوردن و اضافه وزن دارید، معمولاً اختلال در دوشای واتا را نشان می دهد.

واتا:

فصل زمستان

هوا و تر (کنترل کننده حرکات)

اگر دوشای غالب واتا باشد، اغلب شما تمایل دارید که پرشور و هیجان باشید و در مواقع ناگوار، دچار اضطراب و بی خوابی می شوید. بی نظمی در خوردن مشخصه واتاست و از قانون همه یا هیچ پیروی می کند. به طور طبیعی خلاق.

آب و هوای گرم و مرطوب را ترجیح می دهد. پوست خشک.

پیتا:

تابستان آتش و آب

لذت بردن از خوردن، اشتهای قوی و توانائی هضم. اینها مشخصات پیتاست. سوزش سردل، زخم معده، فشار خون بالا و بیمارهای التهابی منعکس کننده تجمع بیش از حد پیتاست. همچنین در سطح احساسات می تواند تحریک پذیری و عصبانیت را به ارمغان آورد.

غذا خوردن پیتا نیاز به پیش بینی و سفارش دارد. مثلا اگر غذا نیم ساعت از برنامه ریزی همیشه دیرتر شود، خشمگین می شود و برایش غیرقابل تحمل می باشد.

سخت عضلانی

سخت کوش

تحریک پذیر

آب و هوای سرد را ترجیح می دهد.

پوست روشن

کافا:

بهار و زمین و آب

قدرت بدنی و استقامت آنها را معمولاً به عنوان افراد آرام و دارای حافظه قوی می شناسیم، ولی آلرژی، احتباس مایعات و افزایش وزن در آنها دیده می شود. آنها یک کشش ذاتی برای غذا خوردن دارند و به راحتی می توانند معتاد مواد غذایی شوند.

ساختار سنگین

پایدار و هوشمند

آب و هوای گرم و خشک را ترجیح می دهند.

پوست چرب

احساس لذت از غذا خوردن

آیورودا تاکید زیادی به احساس لذت از غذا خوردن دارد. شیرین، شور، ترش، تلخ، تند، قابض. آیورودا این شش مزه را به رسمیت می شناسد و اگر شما تمام این طعم ها را طی یک روز غذایی خود نخورید، مغز شما راضی نمی شود و مدام سیگنال های گرسنگی را برای شما ارسال می کند.

 

برای شرکت در مسابقه و پاسخ به سوالات وارد سایت شوید اگر عضو نیستید ثبت نام کنید


یادبان، نکوداشت یاد رفتگان

اطلاع رسانی

کافه خوندنی

مقاله بخوانید، جایزه نقدی بگیرید

2 جایزه 500 هزار تومانی 

10جایزه 100 هزار تومانی

در هر ماه

برای ثبت نام کلیک کنید

اعضا سایت، برای ورود کلیک کنید . . . 

 

اطلاع رسانی

آمار

  • بازدید امروز: 2340
  • بازدید دیروز: 3888
  • بازدید کل: 12111344